DSCN4395Yaşamın öğrenmek olduğuna, yaşamın anlamına ancak öğrenmekle ulaşılacağına inanır. İnsan hangi çağda ve yaşta olursa olsun yaşamından öğrenmeyi çıkardığı zaman hayatı verimi biten çorak bir tarlaya döner.

Sevmek, hizmet etmek, başarılı bir sosyal yaşam sürmek ancak bilgi, bilinç ve deneyimle gerçekleşebilir. Bu nedenle İnal AYDINOĞULU kendi gelişimini sürdürmek, hizmet yolcularının sayısını artırmak ve gönüllü hizmetlere etkinlik kazandırabilmek amacıyla sürekli bir yetişkin eğitimi verme çabası içindedir.

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi bünyesinde ve çeşitli kuruluşlarda bugüne dek verdiği kurslar aşağıdadır. Her yıl bunlara yeni konular eklenmekte ve gereksinimlere göre kurslar yenilenmektedir. Kurslar 8 ay sürmekte ve haftada ikişer saatlik dersler halinde yapılmaktadır.

Ayrıca Aydınoğlu, 2010-2011Akademik Döneminden itibaren Marmara Üniversitesi’nde Toplumsal Projeler Uygulama Ve Yönetimi Tezli Yüksek Lisans programında Sosyal Girişimcilik ve Gönüllülük-Gönüllü Yönetimi dersleri vermektedir. Yine Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler ve Pazarlama Yüksek Okullarında Sosyal Girişimcilik ve Gönüllülük Uygulamaları dersi vermektedir. 2015-2016 Akademik Döneminde Maltepe Üniversitesi’nde Birinci Dönem Gönüllülük, İkinci Dönem Gönüllü Liderliği dersleri yapacaktır.

VERDİĞİ YETİŞKİN EĞİTİM KURSLARI
Temel Gönüllü Eğitimi
Gönüllü Kuruluşlarda Liderlik
Toplantı Yönetimi ve Hitabet
Sevgi
Mutluluk
Daha İyi Bir Yaşam
Yaşamın Anlamı
Yaşama Sevinci
Bilinçli Yaşama
Kadın Erkek Üzerine Öğrenmek İstedikleriniz
Özgür Yaşama
İçsel Yaşama Yolculuk
Kendine Yolculuk
Gönüllülüğün Yüceliği
Hayatın Zenginliği
Nasıl İyi Yaşarsınız?
Cömertçe Sevmek ve Vermek

 

Üniversitelerdeki Dersleri

Ayrıca Aydınoğlu, 2010-2011 Akademik Döneminden itibaren Marmara Üniversitesi’nde Toplumsal Projeler Uygulama ve Yönetimi Tezli Yüksek Lisans programında, “Sosyal Girişimcilik ve Gönüllük” Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde 1.ve 2. Öğretimde, Pazarlama Yüksek Okulunda ve Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi vermektedir.